Başhekim


Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini aynı şehirde tamamladı. Üniversite sınavında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşti. Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1985 yılında Kayseri’ye tayin oldu. Hacılar Sağlık Ocağı’nda göreve başlayan Dr. Erol Bedir, 6 ay sonra Kayseri İl Sağlık Müdür Yardımcılığı’na atandı. 1987 yılına kadar bu görevi yürüten Bedir, aynı yıl Diyarbakır’da havacı Tabip Asteğmen olarak vatani görevini tamamladı. 1989 yılında ise Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü görevine atandı. 1992’ye kadar İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Bedir, 1993’te ise Melikgazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne getirildi. Bu görevi esnasında kurucuları arasında olduğu Melikgazi Sağlık, Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı ve belediyedeki pozisyonu gereği özellikle kenar mahallelerde bulunan yoksul insanlara gıda, ekmek ve sağlık yardımları konularında çalışmalarda bulundu. Melikgazi Belediyesi ile Melikgazi Sağlık, Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı ortak organizasyonunda açılan Melikgazi Hastanesi’nin kuruculuğunu ve akabinde 10 yılı aşkın süre başhekimliğini yaptı.

Dr. Bedir, 1999 yılında Melikgazi Belediyesi’ndeki görevinden naklen geçiş ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı’na atandı. Hem belediye hem de Melikgazi Hastanesi’ndeki görevini birlikte yürüten Dr. Erol Bedir, bu süreçte Kayseri’nin sosyal dokusunun da hep içerisinde oldu. Muhtelif zamanlarda Kamu Çalışanları Vakfı Kayseri İl Başkanlığı, Türk Sağlık Sen Kayseri Şube Kurucusu ve Başkanlığı, Kayserispor ve Erciyesspor’un üçer kere Yönetim Kurulu Üyelik ve Başkan Yardımcılıkları görevini üstlendi.

2004 yılından itibaren Kayseri Erciyesspor’da yaptığı yöneticilik döneminde Erciyesspor Türkiye Süper Ligi’ne yükseldi. Süper ligde kulüp başkanı iken özel işlerinin yoğunluğu nedeniyle bu görevinden ayrıldı.

Dr. Bedir, Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevine ilave olarak, özelleştirilen Melikgazi Hastanesi’nin büyük ortağı ve Başhekimi olarak özel hastanecilik faaliyetlerini de yürüttü. Daha sonra, 2007 yılında açılan ve Kayseri’nin en büyük özel hastanesi niteliğinde olan Avrupa Hastanesi’nin kuruculuğunu ve başhekimliğini de üstlendi. Özel Avrupa Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte, Melikgazi Hastanesi’nin işletmesini bırakıp, bölgenin en büyük özel hastanesi olan 240 yataklı, Özel Dünyam Hastanesi’nin kuruluş çalışmalarını başlattı ve 2011 yılında bu hastaneyi de hizmete açtı.

Dr. Erol Bedir, özel sektördeki bu yoğunluğu nedeniyle Temmuz 2011’de Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ndeki daire başkanlığı görevinden ayrıldı. 2011 yılından günümüze kadar 2 büyük özel hastaneyle (Avrupa-Dünya), bir dönem Melikgazi Hastanesi’nin de eklenmesiyle 3’e çıkan sağlık tesisleriyle Kayseri ve civar illere; modern, kaliteli ve insanımızın hak ettiği iyi sağlık hizmeti vermeye çalışan Dr. Erol Bedir, bu arada şehrimizin sosyal faaliyetlerine de devam etmiş, 2017 yılında üslendiği Kayserispor Başkanlığı’nı 2,5 yıl başarıyla yürütmüştür. Göreve geldiğinde “kesin düşer” denilen Kayserispor’u ligde tutmuş, 2,5 yıl bir sıkıntı yaşatmamış, bu dönemde üstlendiği Türkiye Kulüpler Birliği’nin başkan vekilliği görevini de başarıyla yürütmüştür.

Dr. Erol Bedir ve arkadaşlarının inşa ettiği ve 2014 yılında kiraya vermek suretiyle ulusal ölçekte bir eğitim kurumunun Kayseri’ye gelmesini sağladığı, Kayseri’nin en büyük özel okulu da halen faaliyetini sürdürmektedir.

Dr. Erol Bedir halen, kurucusu olduğu Özel Dünyam Hastanesi ve Özel System Hospital’in yöneticiliğini, başhekimliğini yapmaktadır.

Dr. Bedir, evli ve bir Ortopedi uzmanı, bir Diş hekimi ve bir de Tıp Fakültesi öğrencisi olmak üzere 3 çocuk sahibidir.