Tüp bebekle evlat sahibi olan babalar, Babalar Gününde buluştu

Olcay DÜZGÜN/KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ’de, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı  Prof. Dr. Gökalp Öner’in tedavisi sonrası tüp bebek yöntemiyle evlat sahibi olan babalar, 19 Haziran Babalar Günü etkinliğinde bir araya geldi.

Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı  Prof. Dr. Gökalp Öner’e çocuk sahibi olmak için başvuran çiftler, tüp bebek yöntemiyle evlat sahibi oldu. Çok sayıda çifti uyguladığı yöntemlerle bebek sahibi yapan Öner, 19 Haziran Babalar Gününde bu aileleri bir araya getirdi. Evlat sahibi olan anne ve babalar, Prof. Dr. Gökalp Öner’e teşekkür etti. Evlat sahibi olan aileleri bir araya getirdikleri için mutlu olduğunu belirten Öner, “Bugün çok gururluyuz. Babalarımızla Babalar Gününü kutluyoruz. Bu güzel günde bizi yalnız bırakmadıkları için meleklerimin anne ve babalarına teşekkür ediyorum. Ben her yıl Babalar Günü olarak kendi eşimin gününü kutluyorum. Çünkü anneler bizim için aynı zamanda baba gibiler. 1’inci yılımızda kendi merkezimizde çok güzel anılar biriktirdik. Bu merkezde güzel ve anlamlı bir günü kutluyoruz. İnşallah bu günlerin daha çok olmasını umut ediyorum” diye konuştu.

Tüp bebek yöntemiyle 11 yıl sonra baba olan Ali Rıza Kılıç ise, “Biz Gökalp hocamıza çok teşekkür ederiz. Biz kendisinin daha önceki hastasıyız. Hangi doktora gittiysek ‘olmaz, siz bu işten vazgeçin’ dendi. Sonrasında tedavi olduğumuz Gökalp hocamız sayesinde kızım Başak dünyaya geldi. Hocamız bizim için çok çabaladı. Hiçbir anne adayı umudunu kesmesin” ifadelerini kullandı.

Gökal Öner’in tedavisi sonrası eşinin hamile kaldığını belirten Erol Yurtlu da, şöyle konuştu: “17 yıllık evliyim. Farklı merkezlerde 7 kez tüp bebek denememiz oldu. Hepsi olumsuz çıktı. Gökalp hocamızı tanıdıktan sonra geldik ve tedaviye başladık. Genetik tanılı tüp bebek işlemi yapıldı. 5 embriyodan birisi sağlıklı çıktı. Şuanda bir baba adayıyım. İnşallah bir kız çocuğumuz olacak. Şuan bütün kontroller normal gidiyor.” (DHA)

Alıntı: CNNTürk