Bizden Haberler
COVID-19 SONUÇ
Hasta Yorumları
Avada SEO
ONLINE işlemler
Avada SEO
ONLINE işlemler
Ortopedi ve Travmatoloji2023-02-01T15:16:01+00:00

Ortopedi ve Travmatoloji

Her türlü ortopedi ve travma cerrahisi uygulama imkanı bulunmaktadır. Kırıkların tedavisinde yaklaşım ve ameliyat yöntemleri sürekli yenilenmektedir.
Teknolojik gelişmeler paralelinde devamlı olarak daha iyi, daha modern ve daha zararsız tedavi yöntemi ve gereçleri geliştirilmektedir. Bu yeni yöntemleri uygulayarak amacımız, hastayı mümkün olan en kısa sürede günlük yaşamına döndürmektir.
Diz ve omuz eklem yaralanmaları ve hastalıklarında artroskopik cerrahi, ileri teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Artroskopik diz ameliyatları; menisektomi veya menisküs tamiri, artroskopik ön çapraz bağ, ve kombine bağ yaralanmalarında rekonstürüksiyon ameliyatları, kıkırdak yaralanmalarında artroskopik mikrofraktür uygulamaları yapılmaktadır. Omuz çıkığında bankart tamiri, subakromiyal sıkışma sendromu, labral yırtık eksizyonu-tamiri, kıkırdak ameliyatları, rotator cuff tamiri uygulanmakta ve hastalar hastanemizde rehabilitasyon ünitesinde takip edilerek kısa sürede işine ve sportif hayatına dönmektedir.
El, elbileği ve önkolun tendon kesileri, periferik sinir kesileri, ezilme ve sıkışma sonucu oluşan cilt ve kas dokusu kayıpları, kırıkları, sinir sıkışmaları tedavi edilmektedir.
Damar sinir yaralanmaları mikrocerrahi olarak tedavi edilmekte; ezilme tipi yaralanmalarda oluşan doku hasarında kas ve deri nakilleri uygulanmaktadır.
Artroz-kireçlenmelerde (gonartroz ve koksartrozda) kalça ve diz protezleri, periacetabular ve yüksek tibial rekonstrüktif kemik ameliyatları yapılmaktadır. Ayak ve ayak bileğinin dejeneratif hastalıkları, kırıkları, bağ yırtılmaları, kıkırdak yaralanmalarının tedavisi; spor yaralanmalarında sporcuların en kısa zamanda spora dönebilmelerine imkan veren cerrahi girişimler yapılmaktadır. 16 yaş altı çocukların doğumsal kalça çıkığı, çarpık ayak, serebral paralizi, doğumsal deformiteler, düz tabanlık ve tümörler, gelişimsel bozukluklar ve kırıklarının takip ve tedavisi yapılmaktadır.
Yeni doğan döneminde kalça çıkığının erken tanısı için hastanemizde ultrasonografi kullanılmakta, bu da tedavinin başarı şansını önemli ölçüde arttırmaktadır.
Ortopedik tümörlerde yapay eklemler, allogreft ve otogreft kemikleri kullanarak ekstremite koruyucu cerrahi teknik kullanılmaktadır. Ekstremite (kol-bacak kemik uzatma ameliyatları), kemik deformitelerinde ve kırık kaynamaması ve kemik enfeksiyonlarında eksternal fiksator uygulamaları yapılmaktadır.
Düz Tabanlık (Pes Planus),Omurga Çatlaklığı,Polisitemi,Gut Hastalığı,,Artroz,Kemik Tümörleri,Lumbago ve Disk Fıtığı, Kemik Zarı İltihabı, Sırt Ağrısı, Kemik Veremi, Pott Hastalığı, Omuz Kayması, Raşitizm, Kemik Erimesi(Osteoporoz),Ankilozan Spondilit,Paget Hastalığı

System Hospital, Kayseri’ye yeni bir system…
Bize Ulaşın

DOKTORLARIMIZ

ALANINDA UZMAN DOKTORLARIMIZ TARAFINDAN SİZLERE EN İYİ ÖZEL HASTANE HİZMETİ VERMEKTEYİZ.

OP.DR. GÖKBÖRÜ BEDİR
OP.DR. GÖKBÖRÜ BEDİR
ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ
Doktoru Tanıyın
OP.DR. EMRE YURDAKUL
OP.DR. EMRE YURDAKUL
ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ
Doktoru Tanıyın
Tüm Doktorlarımız