Bizden Haberler
COVID-19 SONUÇ
Galeri
Avada SEO
ONLINE işlemler
Avada SEO
ONLINE işlemler
Kadın Hastalıkları ve Doğum2022-04-25T16:30:49+00:00

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümümüzde sezeryan sonrası normal doğum, normal doğum ağrısız (prenses doğum) sezeryanla doğum ve her türlü kadın hastalıkları ile ilgili ameliyatlar yapılmaktadır. Servisimiz günün 24 saatinde anne adaylarımızın hizmetindedir.

Ağrısız Normal Doğum

Doğum sırasında hissedilen ağrı dünyanın en güçlü ağrılarından biridir. Normal doğum yapmak isteyen birçok anne adayı yaşanılacak ağrılar nedeniyle ciddi korkular yaşıyor. Rahim kaslarının kasılması sonucu bu şiddetli ağrıyı azaltacak yöntemler yıllar boyu denenmiştir şu anda en güvenilir pidurol uygulamadır. Epidüral aralığa yerleştirilen kataterden uygulanan bir ilaçla doğum ağrıları geçici olarak hissedilmez bu şekilde epidüral anestezi ile yapılan doğuma ağrısız doğum denir.

Sezaryen doğum ne zaman yapılır?

Sezaryen doğum bebeğin doğum kanalından ters ilerlemesi, istenilen hızda ilerlenmemesi, plasentanın erken ayrılması, çoğul gebelikler annenin doğum kanalının bebeğin doğumu için uygun olmaması  koşullarında uygulanır anne adayına genel yada bölgesel anestezi yapılır karın ve rahim kesilerek bebeğin çıkarılması işlemidir. Sezaryen herşeyden önce bir cerrahi durumdur ve elbette risk içerir fakat işler anne ve bebek için yolunda gitmediğinde anne ve bebek açısından hayat kurtaran bir operasyondur.

Düşük tehdidi

Gebeliğin erken dönemlerinde görülen vajinal kanamaları düşük tehdidi olarak kabul ederiz. Aslında gebeliğin ilk ayında vajinal kanama görülmesi çok sık karşılaşılan bir durumdur. 20 haftadan düşük tüm gebeliklerin %25-30’unda az ya da çok kanama görülür. Bu hastaların yaklaşık yarısında gebelik düşük ile sonuçlanır. Diğer yarısında gebelik normal olarak devam eder.

Düşük tehdidi ile karşılaştığımızda bol sıvı alımı öneriyoruz.

Kanamanın şiddetine göre aktivite kısıtlaması yapılabilir.

Kanamanın şiddetli olduğu durumlarda ise hekim kontrolünde uygun tedavinin başlaması ve böyle bir durumda gebelerin hastanede yatarak izlenmesi gerekir.

Gebelikte iyot desteği

İyot, beyin sinir sistemi, gelişimi ve bazal metabolizma hızının ayarlanması gibi birçok fonksiyonu olan bir elementtir. Başlıca kaynakları deniz ürünleri, et, süt, yumurta ve sebzedir. Eksikliği durumunda yeni doğumda guatr, hipotiroidi beyin sinir sistemi gelişiminde bozukluklar meydana gelebilir. Gebelikte iyot ihtiyacı artabilir. Dünya sağlık örgütü gebelik ve emzirme döneminde 250 mcg günlük iyot alımı önermektedir gebelik sürecinde kullanılan birçok multivitaminin ise iyot içermediği bilinmelidir

Yumurtalık kisti

Kist etrafı doku ile çevrili sıvı içeren kitledir. Yumurtalık kistleri çoğunlukla hormonal düzensizlikler nedeniyle oluşur. Çoğunlukla şikayete neden olmaz rutin kontroller esnasında tespit edilir.

Kenarında şişlik adet düzensizlikleri yaşanabilir. Uygun zamanda tanı ve tedavi için rutin kontroller ihmal edilmemelidir.

System Hospital, her alanda kadın sağlığı ve modern modern anne konusuna büyük önem vermektedir. Genel jinekoloji dışında, infertilite, normal hamile kadının takibi, ultrason renkli doppler, ultrason takibi, riskli gebeliklerin takibi ve kesintili adet döngüsünün takibi hariç Jinekoloji ve Doğum Öncesi Gebelik Hizmetleri, obstetrik sorunları çözmek için en son teknolojik yetenekleri kullanarak sağlanabilir. Varlıklar arasında en değerli ve en değerli şey olan bebeğin arkadaşı olan modern hastanede, yeni doğan bebek ve annesinin tecrübeli yenidoğan ekibi tarafından bir kez dikkatle gözlemlenmesi. Doğumdan sonra, deneyimli ekip emzirme ve çocuk bakımı eğitimi ile çözülebilecek sorunları en aza indirmeye çalışır. Hamilelik ve emzirme döneminde doğru beslenme ve kilo kontrolü için beslenme ve diyetisyen danışmanları tarafından sağlanır. 15 yatak, 2 ebeveyn salonu ve 3 ebeveyn monitörü ile yatakta hizmetler verilmektedir. Ayrıca, en son teknoloji sistemi kullanan deneyimli asistanlar tarafından, tüm jinekolojik, obstetrik, laparoskopik

System Hospital, Kayseri’ye yeni bir system…
Bize Ulaşın

DOKTORLARIMIZ

ALANINDA UZMAN DOKTORLARIMIZ TARAFINDAN SİZLERE EN İYİ ÖZEL HASTANE HİZMETİ VERMEKTEYİZ.

PROF.DR. GÖKALP ÖNER
PROF.DR. GÖKALP ÖNER
KADIN HASTALIKLARI, DOĞUM VE TÜP BEBEK UZMANI
Doktoru Tanıyın
OP.DR.HÜSNE BOSTAN
OP.DR.HÜSNE BOSTAN
KADIN HASTALIKLARI ve DOĞUM
Doktoru Tanıyın
OP.DR. EDA ÜLKÜ KARAKILIÇ
OP.DR. EDA ÜLKÜ KARAKILIÇ
KADIN HASTALIKLARI ve DOĞUM

Doktoru Tanıyın
OP.DR. MUSTAFA ERTÜRK
OP.DR. MUSTAFA ERTÜRK
KADIN HASTALIKLARI ve DOĞUM

Doktoru Tanıyın
Tüm Doktorlarımız
Go to Top