Bizden Haberler
COVID-19 SONUÇ
Galeri
Avada SEO
ONLINE işlemler
Avada SEO
ONLINE işlemler
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon2022-04-25T11:56:44+00:00

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, kişilerin fonksiyon ve iş kapasitelerini en üst düzeye çıkarmayı, başkalarına bağımlı olmadan yaşamayı öğreten ve yaşam kalitelerini artırmayı hedefleyen, kas, eklem, kemik ve omurga hastalıkları, spor yaralanmaları gibi ortopedik problemler, romatizmal hastalıklar ve felç gibi nörolojik hastalıkların çözümüne yardımcı olarak en etkin tedaviyi planlamak amacı ile hizmet veren bir bilim dalıdır.

Fizik tedavi yöntemleri sıcak/soğuk uygulamaları, ultrason, elektrik akımı ile uyarıları, su içi tedavileri ve traksiyon gibi çekme tedavilerini içermektedir. Ayrıca, egzersiz ve vücudu doğru kullanma fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarının vazgeçilemez tedavi yöntemlerinden biridir. Merkezimizde modern cihazlarımız ve tecrübeli ekibimiz ile dünyadaki son gelişmeler ışığında tedaviler planlanmakta ve güvenle uygulanmaktadır.

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİNDE VERİLEN HİZMETLER

Romatizmal hastalıkların rehabilitasyonu: Kireçlenme, iltihaplı romatizmalar, yumuşak doku romatizmaları, boyun, bel ve sırt ağrısıyla seyreden mekanik problemler vb.

Kırık rehabilitasyonu: Kırık tedavisi sonrasında görülen ağrı ve tutukluğun ve adele zayıflıklarının giderilmesi için çeşitli fizik tedavi ve rehabilitasyon yöntemlerinin uygulanmasıdır.

Artroplasti ve artroskopik cerrahi sonrasında rehabilitasyon: Girişim sonrasında ilk günden itibaren başlayan kapsamlı bir FTR (Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon) programı, iyileşme ve hastalık öncesi aktivite seviyesini kazanmada son derece önemlidir.

Gebelikte egzersiz eğitimi ve aktif uygulaması: Hastanemizde düzenlenen hamile eğitim seminerlerinin yanı sıra, merkezimizde uygulamalı egzersiz programı yürütülmektedir.

Osteoporoz (kemik erimesi) ünitesi: Osteoporoz, kemik yoğunluğunda azalma ve kemik dokusunun mikromimari yapısının bozulması sonucu kırıklara yatkınlıkta artışla karakterize bir iskelet hastalığıdır. Merkezimizde osteoporoz tanısının konması, tedavide ilaç, egzersiz ve ortez uygulamaları ve tedavi takibi uzman hekim kontrolünde sürdürülmektedir.

Obezite egzersiz programı: Şişmanlığın tedavisinde uygun diyet seçiminin yanı sıra düzenli egzersiz uygulamalarının da önemi çok fazladır.

Nörolojik rehabilitasyon: Multipl Skleroz, Serebrovasküler Olay, Parkinson, Omurilik Yaralanması gibi çeşitli nörolojik hastalıklar sonucu kol ve bacaklarda gelişen kuvvet kaybı kaybedilen fonksiyonların kazanılmasında çok önemlidir.

TEDAVİ EDİLEN HASTALIKLAR

Omurga ağrısı, Servikal ve Lomber Spondiloartroz, boyun ve bel fıtıkları, Skolyoz (omurga eğrilikleri), duruş bozukluları, omuz-dirsek ağrıları, Adezif Kapsülit, omuz kas incinmeleri, tenisçi ve golfçü dirsekleri, el yaralanmaları, el cerrahisi sonrası rehabilitasyon, siyatik ağrısı, diz ağrıları, patellofemoral ağrı (ön diz ağrısı), diz bağları ve menisküs hasarları, ayak bileği bağ hasarları, topuk dikeni, Myofasial ağrı sendromu (kas spazmlarına bağlı ağrılar), Fibromyalji, sağlıklı kişilerde veya Myofasial ağrı sendromunda medikal pilates, gebelik rehabilitasyonu, hamilelik yogası, bebekli yoga, ortopedik cerrahi girişimler sonrası rehabilitasyon (artroskopi, protez, kırık ve tendon tamirleri), Lenfödem, dpor yaralanmaları, stres kırıkları, Tendinit, Bursit, mikrotravma hasarları, Ankilozan Spondilit ve Romatoid Artrit, Miyopati rehabilitasyonu, Polinöropati rehabilitasyonu, Periferik sinir hasarları, Karpal tünel sendromu, Tarsal tünel sendromu, Ulnar Nöropati, Torasik çıkış sendromu, yüz felci, inme, polio sekeli

Bize Ulaşın

DOKTORLARIMIZ

ALANINDA UZMAN DOKTORLARIMIZ TARAFINDAN SİZLERE EN İYİ ÖZEL HASTANE HİZMETİ VERMEKTEYİZ.

UZM. DR. HAMDİ KOÇ
UZM. DR. HAMDİ KOÇ
FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON
Doktoru Tanıyın
UZM.DR. YASEMİN ŞİGAN
UZM.DR. YASEMİN ŞİGAN
FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON
Doktoru Tanıyın
Tüm Doktorlarımız
Go to Top